Błyskawiczne kaszki dla dzieci zajmują dużo miejsca na półkach z żywnością dla najmniejszych dzieci. Pomimo to dla wielu rodziców jako pokarm są jedną dużą tajemnicą. Nie wszyscy lekarze polecają je jako jeden spośród podstawowych elementów uzupełniania diety. Należałoby natomiast je uwzględnić w normalnym menu malucha, bowiem to artykuł dobry oraz sycący. W składzie kaszek dla dzieci są m.in. żelazo, wapń, magnez, witaminy B, E oraz PP, błonnik, nieraz wytwórcy uzupełniają je też także witaminami.
Kaszki dla dzieci – typy
Wprowadzając do diety dziecka kaszki, należy pamiętać, iż do ukończenia poprzez nie 12. miesiąca życia głównym posiłkiem powinno być mleko mamy czy mleko modyfikowane. Kaszki dla dzieci należy traktować zatem jako pokarm uzupełniający. Należałoby wybierać kaszki, jakich skład został wybrany do potrzeb dzieci w rozmaitych grupach wiekowych. Kaszki dla dzieci od 4. miesiąca różnią się zatem składem od kasz, jakie przeznaczone są małym od 8. miesiąca. Robiąc zakupy, zwracajmy uwagę na informacje, jakie znajdują się na pudełkach artykułów.
Od kiedy kaszki dla dzieci dostępne m.in. w Bee.pl
Uzupełnianie diety niemowlaka zaczyna się zazwyczaj między 17. natomiast 26. tygodniem życia. Do tego momentu jest ono karmione tylko mlekiem mamy czy mlekiem modyfikowanym. Jeżeli idzie o pierwsze kaszki dla niemowlaka, ich obecność w jadłospisie można rozpocząć planować od 5. miesiąca życia. W wypadku kiedy natomiast dziecko karmione jest tylko piersią, odpowiednio zaczekać z tą decyzją aż skończy pełne pół roku.
Kaszka dla niemowlaka jak dawać?
Kaszki dla dzieci należy przygotowywać przede wszystkim w oparciu o określoną informację wytwórcy, zawartą na pudełku. Odszukamy w niej dane dotyczące tego, z czym łączyć konkretny artykuł – mleko lub woda – i jaka powinna być ich temperatura. Niezwykle ważne są również proporcje, bowiem za gęsta kaszka może stać się podstawą zaparć oraz bólów brzuszka, natomiast za lekka nie pozwala brzdącowi najeść się do syta. Gotowe danie w dobrej temperaturze dajemy maluchowi, jaki siedzi czy spoczywa w pozycji półleżącej.