Kaszki dla dzieci

Jak wybrać kaszki dla dzieci?

Pytanie o najdoskonalsze kaszki dla dzieci jest jednym spośród tych, jakie padają pewnie najczęściej. Warto na interncie prześledzić zestawienie kaszek instant, jakie mają prosty skład, natomiast również określić te, jakich należy unikać. Najskuteczniejszym wyjściem jest własne przygotowywanie standardowych płatków owsianych, jęczmiennych, kaszy jaglanej lub gryczanej (na wodzie czy mleku roślinnym z doskonałym składem) oraz dawanie ich dziecku wraz z owocami, wraz z dodatkiem odpowiedniego tłuszczu (prawdziwe masło, olej rzepakowy, olej z awokado) i opcjonalnie kruszonych orzechów lub także nasion dyni/słonecznika.

Kaszki dla dzieci do jedzenia

Kaszka jest najdostępniejszym artykułem zbożowym, delikatnym oraz lekkim, więc także dobrze sprawdzi się już od pierwszych tygodni uzupełniania diety dzieci. Jest źródłem białka, błonnika, węglowodanów złożonych, natomiast również wielu witamin oraz elementów mineralnych. Kaszka to również artykuł gęsto odżywczy, co znaczy, iż jego mała ilość nasyci brzuszek naszego niemowlaka. W przyrównaniu do grubych kasz, korzyścią jest konsystencja delikatnej kaszki. Na starcie oczywiście taka delikatna faktura kaszy jest niezbędna dla dzieci.

Czemu artykuły zbożowe są istotne w diecie dziecka?

Artykuły zbożowe są bogatym źródłem węglowodanów złożonych m.in. skrobi, błonnika pokarmowego, białka roślinnego, witamin z grupy B i składników mineralnych np. żelaza, miedzi, magnezu. Wartość odżywcza artykułów wytwarzanych ze zbóż zależna jest od stanu przemiału ziarna. Im bardziej zdezynfekowane ziarno, tym mniej ma ono błonnika oraz pozostałych elementów odżywczych. Żywienie niemowląt oraz niewielkich dzieci różni się natomiast od odżywiania dorosłych lub starszych dzieci: w diecie malców polecane są rozmaitego typu artykuły zbożowe, zarówno te oczyszczone, jak również pełnoziarniste.

Wartości kaszek dla niemowląt

Czemu kaszki dla dzieci od dekad są tak chętnie wykorzystywane? Przede wszystkim jest to delikatny oraz pewny pokarm dla większości dzieci. Można łączyć je z rozmaitymi dodatkami (np. z owocami), natomiast dodatkowo są szybkie w przygotowaniu. Nadają się doskonale na śniadanie oraz kolację, jednak również jako przystawka w czasie dnia.

kaszki, dziecko, zdrowie